Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Przegląd usług i wersji Google Workspace

Przegląd usług i wersji Google Workspace

Platforma Google Workspace to zestaw wygodnych usług w chmurze do wspólnej komunikacji. Za pomocą narzędzi od Google buduj relacje biznesowe z partnerami, klientami, komunikuj się mailowo z pracownikami, wymieniaj dokumenty. To nie jest pełna lista funkcji pakietu Google Workspace. W artykule przedstawimy główne usługi tej platformy.

7420e8b5b80a35db6dd60a9b195cf1ff.jpg

Podstawowe usługi

Cloud Identity to zestaw narzędzi do administrowania kontami i urządzeniami mobilnymi organizacji. Obejmuje to wszystkie elementy Google Workspace – Google Contacts, Google Forms, Google Sheets, Google Slides, Google Docs, Google Drive, Google Sites, Google Keep. Usługi te umożliwiają przedsiębiorstwom przejście do cyfrowych przestrzeni roboczych przy użyciu narzędzi bezpieczeństwa. Cloud Identity jest dostępny w dwóch wersjach Free i Premium. Wersja Free zawiera podstawowe usługi, klienci mają dostęp do 15 GB miejsca na Google Drive. Premium to płatna opcja, która obejmuje podstawowe usługi Cloud Identity oraz dodatkowe zaawansowane funkcje bezpieczeństwa dla administratorów. Klienci otrzymają również 15 GB miejsca.

Gmail to narzędzie, które umożliwia firmom kształtowanie pożądanej struktury poczty e-mail Google. Usługa obejmuje pracę z pocztą - czytanie, pisanie, wysyłanie listów, wyszukiwanie powiadomień, filtrowanie spamu, blokowanie wirusów. Administratorzy będą mieli możliwość tworzenia reguł przetwarzania wiadomości, a także będą mogli wysyłać wiadomości do platform e-mail innych firm.

Currents to serwis internetowy, za pośrednictwem którego pracownicy jednej firmy komunikują się ze sobą, udostępniają zdjęcia, filmy lub inne materiały. Użytkownicy mają możliwość tworzenia własnych publik, subskrybowania innych społeczności, interakcji z osobami o podobnych zainteresowaniach.

Google Calendar to usługa internetowa, która umożliwia zarządzanie kalendarzami (osobistymi, publicznymi, służbowymi). W nim możesz monitorować zaplanowane wydarzenia, tworzyć harmonogram negocjacji, planować spotkania i ustawiać przypomnienia o nadchodzących wydarzeniach. Możesz wysyłać informacje o przyszłym wydarzeniu pocztą lub za pomocą wiadomości Push. Zarządzaj swoim kalendarzem z dowolnego urządzenia lub synchronizuj z aktywnym kalendarzem w telefonie.

Google Cloud Search to wyszukiwarka internetowa. Za jego pomocą można znaleźć przydatne treści informacyjne w przestrzeni firmowej. Ustawienia wyszukiwania można dostosować - w ten sposób informacje wyszukiwania są filtrowane. Załóżmy, że nie chcesz reklamować pewnych danych, a następnie skonfiguruj dane wyjściowe tylko dla treści, które można przeglądać. Cloud Search jest zintegrowany z resztą usług Google Workspace. Google Contacts to internetowy system zarządzania kontaktami. Pozwala użytkownikom importować dane kontaktowe, zapisywać je, przeglądać. W usłudze możesz grupować kontakty według własnego uznania, aby wysyłać wiadomości do wielu odbiorców. Google Sheets, Google Docs, Google Forms i Google Slides to usługi, które pomogą tworzyć projekty do pracy. Korzystaj z narzędzi do tworzenia i edytowania arkuszy kalkulacyjnych, eksportowania dokumentów, tworzenia kolorowych prezentacji i rozpowszechniania ich wśród klientów, współpracowników, przyjaciół i znajomych.

Google Drive to magazyn w chmurze do zapisywania plików i materiałów. Możesz wysyłać treści, oglądać filmy na dowolnym urządzeniu. To bezpieczne miejsce do zapisywania danych. Google Groups for Business umożliwiają generowanie grup współpracy do dalszego zarządzania. Ta usługa jest przydatna dla właścicieli witryn i zwykłych użytkowników Internetu. Przeznaczony jest do komunikacji za pośrednictwem poczty e-mail, dystrybucji dokumentów, kalendarzy, folderów między członkami zespołu itp. Właściciele bezpłatnej wersji Google Workspace nie będą mogli korzystać z tej usługi, ponieważ nie jest ona dostępna.

Google Hangouts, Google Chat i Google Meet to platformy komunikacji w czasie rzeczywistym. Google Hangouts to program do obsługi wiadomości błyskawicznych, w którym możesz także organizować spotkania wideo, udostępniać pliki audio i nawiązywać połączenia głosowe. Dzięki Google Chat masz możliwość czatowania ze współpracownikami, pobierania informacji z innych usług. Używaj Google Meet do organizowania wideokonferencji na dużą skalę. Dla posiadaczy pakietów taryfowych Google Workspace Business Standard, Google Workspace Business Plus i Google Workspace Enterprise możliwość rejestracji wydarzenia jest otwarta. Istnieje limit ilości nagrań – użytkownik korzystający z taryfy Google Workspace Enterprise może nagrać średnio do 80 godzin.

Google Jamboard to interaktywna usługa, za pomocą której użytkownicy tworzą, edytują materiały i zarządzają dostępem. Jest to wspólna praca zespołu, pracownicy mogą być kreatywni, rysować, przesyłać informacje i eksportować dokumenty. Google Keep to przydatna aplikacja do tworzenia i edytowania notatek, list, rysunków. Pracownicy organizacji, zwykli użytkownicy mogą udostępniać treści, przechwytywać i zapisywać pomysły.

Google Sites to usługa, która umożliwia utworzenie witryny internetowej, umożliwienie dostępu do niej określonej grupie odbiorców lub udostępnienie jej dla wszystkich. Właściciel serwisu decyduje, kto będzie miał prawo do edycji lub przeglądania portalu internetowego. Dzięki Google Tasks śledzenie i tworzenie zadań oraz zarządzanie nimi jest łatwe. Na komputerze lub urządzeniu mobilnym edytuj listę bieżących zadań roboczych, zaplanuj listę zadań na przyszłość, to pomoże Ci kontrolować proces biznesowy.

Google Vault to internetowa witryna do przechowywania dokumentów elektronicznych w Google Workspace. Treść można przekierować z Google Drive lub z Gmaila. Dla danych można ustawić pewne zasady, zakazy w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Usługa jest przydatna dla prawników, tutaj możesz przechowywać dokumenty prawne. Informacje o zwolnionych pracownikach są przechowywane w serwisie i mogą być wykorzystane w razie potrzeby. Dane w archiwum są przechowywane podczas korzystania z Google Vault lub w przypadku wykupionej subskrypcji. Google Voice to zarządzana platforma telefonii IP. Użyj go, aby przypisać numery telefonów swoim pracownikom, administrować nimi. Użytkownik będzie mógł wykonywać i odbierać połączenia, z komunikacją dupleksową, korzystać z dodatkowych funkcjonalności, np. z możliwości wykonywania połączeń alarmowych. Zgodnie z Warunkami korzystania z usługi usługa Google Voice jest dostarczana przez podmiot stowarzyszony Google. Za Google Voice obowiązują dodatkowe opłaty.

Google Workspace Assured Controls to nowa funkcja, która kontroluje sposób, w jaki zespół pomocy Google uzyskuje dostęp do wewnętrznych danych firmowych organizacji.

Dodatek Workspace to ogólna nazwa usług Google Voice i Google Workspace Assured Controls.
Dzięki wyszukiwarce i funkcjonalności intelektualnej możesz przeprowadzić szczegółowe wyszukiwanie żądanej usługi lub produktu, automatycznie sortując niezbędne dane w grupy.

Wersje Google Workspace

Wersja Google Workspace Jakie usługi obejmuje Co otrzymuje użytkownik
G Suite Basic wszystkie usługi Google Workspace z wyjątkiem Google Vault, Google Cloud Search i dodatków Workspace 30 GB miejsca na Google Drive, Google Photos i Gmaila na użytkownika
Google Workspace Business Starter вwszystkie usługi Google Workspace z wyjątkiem Google Vault, Google Cloud Search i dodatków Workspace 30 GB miejsca na Google Drive, Google Photos i Gmail na użytkownika, maksymalnie 300 użytkowników
G Suite Business wszystkie usługi Google Workspace z wyjątkiem dodatków Workspace Klienci z co najmniej 5 użytkownikami końcowymi otrzymują nieograniczone miejsce na Google Drive. Klienci, którzy otrzymują zniżkę w ramach programu Google Non Profit lub mają mniej niż 5 użytkowników końcowych, dostają 1 TB na Google Drive, Google Photos i Gmaila na użytkownika końcowego.
Google Workspace Business Standard wszystkie usługi Google Workspace z wyjątkiem Google Vault, Google Cloud Search i dodatków Workspace Od 5 użytkowników końcowych, 2 TB dla klientów korzystających ze zniżek Google Non-profit lub 5 użytkowników końcowych, 1 TB na Google Drive, Google Photos i Gmaila, maksymalnie 300 użytkowników
Google Workspace Business Plus wszystkie usługi Google Workspace z wyjątkiem Google Cloud Search i dodatków Workspace 5 lub więcej użytkowników końcowych otrzyma 5 TB na Google Drive na każdego użytkownika końcowego Klienci korzystający z rabatu w ramach programu Google Non-Profit lub mniej niż 5 użytkowników końcowych otrzyma 1 TB na Google Drive, Google Photos i Gmaila, maksymalnie maksymalnie 300 użytkowników
Google Workspace Enterprise Standard wszystkie usługi Google Workspace z wyjątkiem Google Cloud Search i dodatków Workspace. Włączone jest również zapobieganie wyciekom danych dla Gmaila i Google Drive oraz zaawansowane funkcje zabezpieczeń i zarządzania dla administratorów (z wyjątkiem Google Workspace Security Center). Integracja Gmaila z innymi produktami Google, aplikacjami z protokołem OAuth Od 5 użytkowników końcowych otrzymuje 5 TB na Google Drive, zwiększenie pamięci jest możliwe na rozsądną prośbę klienta. Klienci ze zniżką w ramach programu Google Non Profit i maksymalnie 5 użytkowników końcowych mają do łącznie 1 TB na Google Drive, Google Photos i Gmaila na użytkownika końcowego.
Google Workspace Enterprise Plus (dawna nazwa G Suite Enterprise) wszystkie usługi Google Workspace z wyjątkiem dodatków Workspace. Włączone zapobieganie wyciekom danych dla Gmaila i Google Drive, ustalenie zasad zapisywania podstawowych danych klienta dla niektórych usług, dodatkowe funkcje i funkcjonalność wyszukiwania treści w zewnętrznych źródłach danych (dostępne tylko dla klientów z co najmniej 500 licencjami użytkownika końcowego), oraz zaawansowane funkcje zarządzania i zabezpieczeń dla administratorów (w tym Centrum bezpieczeństwa Google Workspace). Jeśli klient chce zapisać się na subskrypcję próbną, przetestować koncepcję lub rozpocząć indeksowanie obcych danych w Cloud Search, musi to zrobić za pośrednictwem certyfikowanego partnera Cloud Search. Integracja Gmaila z innymi produktami Google, aplikacjami z protokołem Oauth W przypadku licencji od 5 użytkowników końcowych, którym przyznano łącznie 5 TB na Google Drive, rozszerzenie pamięci jest możliwe na uzasadnioną prośbę klienta. Klienci z rabatem w ramach programu Google Non Profit lub mniej niż 5 użytkowników końcowych mają prawo do 1TB na Google Drive, Google Photos i Gmaila na użytkownika końcowego.
Google Workspace Essentials (dawna nazwa G Suite Essentials, Drive Enterprise) Google Calendar, Google Chat, Google Docs, Google Drive, Google Forms, Google Jamboard, Google Keep, Google Meet, Google Sheets, Google Sites, Google Slides и Google Projects, oraz te usługi używane w połączeniu z powyższymi: 1) Zarządzanie Cloud Identity; 2) Google Contacts; 3) Google Groups for Business. Pula pamięci w chmurze do 2 TB, która jest udostępniana wszystkim w organizacji. Każdy nowy użytkownik dodaje do puli 100 GB, maksymalnie do 2 TB.
Google Workspace Enterprise Essentials usługi Google Workspace Essentials - klienci z 5 lub więcej użytkownikami końcowymi otrzymują 1 TB na Google Drive dla każdego; - klienci ze zniżką w ramach programu Google Non Profit mają do 4 użytkowników końcowych, z których każdy ma łącznie 1 TB na Google Drive, Google Photos i Gmaila.
Google Workspace Frontline wszystkie usługi Google Workspace z wyjątkiem Google Vault, Google Cloud Search i dodatków Workspace 2 GB miejsca na Google Drive, Google Photos i Gmail na użytkownika końcowego
Cloud Search Platform Usługa Google Cloud Search i używane w związku z nią usługi: a) Zarządzanie Cloud Identity; b) Google Contacts; c) Google Groups for Business. Cloud Search Platform umożliwia wyszukiwanie treści w zewnętrznych źródłach danych oraz obsługuje funkcje pomocnicze.
Google Voice Starter
wersja Google Voice, którą można za opłatą dodać do dowolnej wersji Google Workspace for Business. Cloud Search Platform umożliwia wyszukiwanie treści w zewnętrznych źródłach danych oraz obsługuje funkcje pomocnicze. Obsługuje do 10 użytkowników końcowych w jednym kraju.
Google Voice Standard wersja Google Voice, którą można za opłatą dodać do dowolnej wersji Google Workspace Obsługuje nieograniczoną liczbę użytkowników końcowych w jednym kraju. Jest również kompatybilny z telefonami stacjonarnymi i zapewnia wielopoziomową funkcję automatycznego operatora.
Google Voice Premier wersja Google Voice, którą można za opłatą dodać do dowolnej wersji Google Workspace Obsługuje nieograniczoną liczbę użytkowników końcowych w różnych krajach. Jest również kompatybilny z telefonami stacjonarnymi i zapewnia wielopoziomową automatyczną sekretarkę oraz zaawansowane funkcje raportowania.
Zarchiwizowane konto G Suite Business wersja G Suite Business, która pomoże przechowywać dane kont byłych lub nieaktywnych użytkowników końcowych, obejmuje Google Vault 1 TB na Google Drive, Google Photos i Gmail
Zarchiwizowane konto Google Workspace Business Plus Google Vault 5 TB na Google Drive, Google Photos i Gmail
Zarchiwizowane konto Google Workspace Enterprise Standard Google Vault 5 TB dla Google Drive, Google Photos i Gmaila, Google może, według własnego uznania, zapewnić więcej miejsca na uzasadnione żądanie Klienta.
Zarchiwizowane konto Google Workspace Enterprise Plus Google Vault 5 TB dla Google Drive, Google Photos i Gmaila, Google może, według własnego uznania, zapewnić więcej miejsca na uzasadnione żądanie Klienta.
Google Workspace for Education Fundamentals (poprzednia wersja – G Suite for Education) Darmowa wersja zawiera wszystkie usługi Google Workspace z wyjątkiem Currents, Google Cloud Search i dodatków Workspace. Ta wersja zawiera również Google Tasks, Google Classroom i Chrome Sync do zarządzania nauką, tworzenia grup szkoleniowych i synchronizowania historii oraz haseł. Usługi te są uważane za usługi podstawowe Od 5 lub więcej użytkowników końcowych zapewniane jest nieograniczone miejsce na Google Drive. Klienci z mniej niż 5 użytkownikami końcowymi otrzymują łącznie 1 TB na Google Drive, Google Photos i Gmaila na użytkownika końcowego.
Google Workspace for Education Standard płatne uaktualnienie dla Google Workspace for Education Fundamentals. Zawiera dodatkowe funkcje, w tym ustawienia zasad przechowywania danych dla podstawowych Danych klienta w niektórych Usługach, zaawansowane mechanizmy kontroli bezpieczeństwa i rozszerzone funkcje analityczne.
Google Workspace for Education Teaching and Learning Upgrade płatne uaktualnienie dla Google Workspace for Education Fundamentals. zawiera dodatkowe funkcje do komunikacji, współpracy i zarządzania kursami
Google Workspace for Education Plus (poprzednia wersja – G Suite Enterprise for Education) płatne uaktualnienie dla Google Workspace for Education Fundamentals. Jeśli klient chce zapisać się na subskrypcję próbną, przetestować koncepcję lub rozpocząć indeksowanie obcych danych w Cloud Search, musi to zrobić za pośrednictwem certyfikowanego partnera Cloud Search.

Google Workspace Assured Controls to osobna płatna jednostka SKU, którą można dodać do Google Workspace Enterprise Plus.

Połączenia międzynarodowe Meet to funkcja z płatnością minutową, można bezpłatnie dodać do dowolnej wersji Google Workspace. Umożliwi łączenie się z telefonu do wideokonferencji w Google Meet, łączenie innych uczestników przez telefon w większości krajów świata.