Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Adobe zaprzestaje sprzedaży bezterminowych licencji Acrobat TLP i CLP od 15 lipca 2024 roku

Adobe zaprzestaje sprzedaży bezterminowych licencji Acrobat TLP i CLP od 15 lipca 2024 roku

Od 15 lipca 2024 roku firma Adobe oficjalnie zaprzestaje sprzedaży bezterminowych licencji na swoje produkty Acrobat TLP (Transactional Licensing Program) i CLP (Cumulative Licensing Program). Oznacza to, że od tej daty nowe bezterminowe licencje na oprogramowanie Acrobat TLP i CLP nie będą już dostępne do zakupu.

Ta zmiana dotyczy wszystkich regionów i wszystkich użytkowników, w tym klientów korporacyjnych i instytucji edukacyjnych. Obecni użytkownicy, którzy już posiadają bezterminowe licencje, zachowają swoje licencje i będą mogli nadal korzystać z oprogramowania. Jednak nowe wersje i aktualizacje produktu będą dostępne wyłącznie w ramach modelu subskrypcji.

Adobe kładzie nacisk na przejście do modelu subskrypcyjnego, oferując użytkownikom przejście na Acrobat DC, aby nadal otrzymywać aktualizacje, dostęp do nowych funkcji i wsparcie techniczne. Ten krok jest częścią globalnej strategii firmy mającej na celu zapewnienie bardziej elastycznych i nowoczesnych rozwiązań dla swoich klientów.

Powody zmian Adobe

Decyzja Adobe o zaprzestaniu sprzedaży bezterminowych licencji na produkty Acrobat TLP i CLP jest związana z kilkoma kluczowymi przyczynami, które odzwierciedlają strategiczne cele firmy i trendy rozwoju branży oprogramowania.

  1. Przejście na model subskrypcyjny: Głównym powodem jest przejście na model subskrypcyjny, który zapewnia użytkownikom bardziej elastyczne i ekonomicznie efektywne rozwiązania. Subskrypcja pozwala klientom płacić za oprogramowanie w miarę jego użytkowania, co jest szczególnie istotne dla firm i instytucji edukacyjnych, gdzie budżetowanie i planowanie kosztów są ważnymi aspektami.

  2. Regularne aktualizacje i ulepszenia: Model subskrypcyjny pozwala Adobe regularnie wydawać aktualizacje i nowe funkcje dla swoich produktów. Zapewnia to użytkownikom dostęp do najnowocześniejszych narzędzi i technologii, poprawiając wydajność i bezpieczeństwo oprogramowania. W przypadku licencji bezterminowych użytkownicy często pozostają bez dostępu do najnowszych aktualizacji, co może negatywnie wpływać na ich pracę.

  3. Poprawa jakości serwisu i wsparcia technicznego: Przejście na subskrypcję oznacza również poprawę jakości serwisu i wsparcia technicznego. Adobe będzie mogło bardziej efektywnie reagować na zapytania i potrzeby użytkowników, oferując szybkie wsparcie i rozwiązania. Jest to szczególnie ważne w warunkach szybko zmieniającego się krajobrazu technologicznego, gdzie szybka pomoc może odegrać kluczową rolę.

  4. Zmniejszenie piractwa i nielegalnego użytkowania: Model subskrypcyjny pomaga zmniejszyć poziom piractwa i nielegalnego użytkowania oprogramowania. Licencje bezterminowe często stają się obiektem nielegalnej dystrybucji, co prowadzi do strat dla firmy i obniżenia jakości serwisu dla legalnych użytkowników.

  5. Alternatywne rozwiązania: Obecni użytkownicy mogą również rozważyć możliwość skorzystania z alternatywnych rozwiązań, jeśli nie są gotowi przejść na subskrypcję. Mogą to być inne produkty oprogramowania lub usługi oferujące podobne funkcje i możliwości, takie jak PDF-XChange Editor.

Ogólnie wpływ zaprzestania sprzedaży bezterminowych licencji na obecnych użytkowników będzie zależał od ich gotowości do dostosowania się do zmian i skorzystania z nowych możliwości oferowanych przez Adobe. Ważne jest, aby na czas ocenić wszystkie plusy i minusy i podjąć świadomą decyzję o dalszych krokach.

Podsumowanie

Przejście na model subskrypcyjny otwiera przed użytkownikami nowe możliwości i perspektywy, przyczyniając się do zwiększenia efektywności i produktywności ich pracy. Ważne jest, aby dokładnie ocenić wszystkie aspekty tej zmiany, aby skorzystać z jej wszystkich zalet.

W związku z tym zaprzestanie sprzedaży bezterminowych licencji i przejście na subskrypcję jest strategicznym krokiem firmy Adobe, mającym na celu poprawę jakości serwisu i zaspokojenie potrzeb nowoczesnych użytkowników. Niniejszy artykuł przedstawia wszystkie kluczowe aspekty tej zmiany i pomaga użytkownikom się do niej przygotować.

Jeśli nadal preferujesz bezterminową licencję, nie przegap okazji, aby ją nabyć do 15 lipca 2024 roku. To twoja ostatnia szansa na uzyskanie stałego dostępu do oprogramowania bez rocznych opłat. Jednocześnie rozważ wszystkie zalety subskrypcji Acrobat, która zapewnia regularne aktualizacje i dostęp do najnowszych funkcji, co czyni ją korzystnym i perspektywicznym wyborem.