Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Jira - nowy flagowy produkt od Atlassian

Jira - nowy flagowy produkt od Atlassian

W erze cyfryzacji i pracy asynchronicznej, zapewnienie elastyczności i współpracy zespołów staje się krytycznie ważne. Odpowiadając na te wyzwania, firma Atlassian ogłosiła połączenie Jira Software i Jira Work Management w jeden zintegrowany produkt - Jira. To połączenie ma na celu stworzenie uniwersalnego narzędzia, które stanie się podstawą dla wszystkich zespołów, niezależnie od ich specjalizacji.

image-46-1.png

Projekt Jira, który rozpoczął się od ambitnej idei i wspaniałej drużyny, przez wiele lat pomagał zespołom realizować ich pomysły i osiągać sukces. Według twórców, kluczowymi składnikami sukcesu zespołu są wspólne cele i zgodna praca. Z nowym Jira każdy zespół będzie mógł dostosować swoje cele i priorytety, śledzić projekty i współpracować nad nimi, a także analizować dane, aby razem tworzyć coś niezwykłego.

Te innowacje już przyniosły znaczące rezultaty. Na przykład firma Roblox zaoszczędziła ponad 150 000 dolarów rocznie, przechodząc na używanie Jira jako jedynego narzędzia do zarządzania projektami, co również przyczyniło się do poprawy współpracy i wydajności.

W najbliższych miesiącach planowane jest wprowadzenie nowej funkcji "Cele" w Jira. Użytkownicy będą mogli tworzyć i śledzić cele, co ułatwi liderom zadanie dostosowywania zespołów do priorytetów i monitorowania sukcesu każdego projektu. Będzie również prezentowany nowy sposób dzielenia pracy za pomocą Atlassian Intelligence (AI), który zaproponuje użytkownikom opcje dzielenia epików na zadania lub zadania na podzadania, co pomoże oszczędzać czas i poprawiać postęp pracy.

spork-–-team-24-–-20240422-–-smartlinks-loom-1.png

Ponadto w Jira pojawią się nowe sposoby zarządzania zadaniami, bardziej proste i elastyczne, co ułatwi zespołom wizualizację i organizację pracy. Możliwość masowej edycji i tworzenie nowych pól użytkownika bezpośrednio na liście zadań dodatkowo zwiększy wygodę użytkowania.

Wreszcie, wspólne daty wydań będą wyświetlane w kalendarzach, co ułatwi koordynację między różnymi działami i zapewni udany start projektów. Atlassian również wzmocniła możliwości współpracy asynchronicznej, integrując Jira z Confluence i Loom, co pozwala zespołom efektywniej dzielić się pomysłami i aktualizacjami w czasie rzeczywistym.

Nowa Jira jest już dostępna w naszym sklepie internetowym do użytku dla wszystkich użytkowników z subskrypcją Jira Software, bez zmiany ceny. Użytkownicy Jira Work Management mogą dowiedzieć się więcej o przejściu na nowy system. To znacząca aktualizacja obiecuje przekształcić sposób pracy zespołów, czyniąc ją bardziej elastyczną, konfigurowalną i efektywną.