Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

Najlepsze rozwiązania antywirusowe dla systemów Windows i Mac w 2023 roku

Najlepsze rozwiązania antywirusowe dla systemów Windows i Mac w 2023 roku

Na dzisiejszym rynku ochrony antywirusowej dostępna jest ogromna liczba programów, a każdy twórca zapewnia, że ich produkt jest najlepszy. W takiej sytuacji wybór odpowiedniego antywirusa staje się trudnym zadaniem dla konsumenta. Jakie kryteria należy stosować przy wyborze? I jak dobrze system operacyjny radzi sobie z danym oprogramowaniem antywirusowym?

Sklep internetowy "Softlist" przeprowadził analizę najpopularniejszych programów antywirusowych, opierając się na liczbie nagród zdobytych w testach, i przedstawia je jako "TOP antywirusy na rok 2023".

Nowoczesne programy antywirusowe nie tylko wykrywają i usuwają wirusy, ale również oferują wiele innych przydatnych funkcji. Wśród nich znajdują się zapora sieciowa (firewall), ochrona przed phishingiem, potężna wirtualna sieć prywatna (VPN), menedżer haseł, kontrola rodzicielska oraz specjalne narzędzia zabezpieczające dla urządzeń mobilnych.

Jednak większość programów antywirusowych ma swoje cechy specyficzne, a deklarowane zalety nie zawsze znajdują potwierdzenie w praktyce. Użytkownicy często napotykają problemy, takie jak niewystarczające wykrywanie złośliwego oprogramowania, selektywne blokowanie zainfekowanych witryn i konieczność dodatkowej opłaty za funkcje, które mogą okazać się nieprzydatne.

Jak dokładnie wybrać niezawodną ochronę antywirusową, która zapewni maksymalny poziom bezpieczeństwa dla Twoich urządzeń, przy zachowaniu dobrej relacji między ceną a jakością?

Nasi eksperci z laboratorium przeprowadzili szereg badań, porównali wyniki innych laboratoriów i przeanalizowali popularność programów antywirusowych na przestrzeni roku. Wzięliśmy pod uwagę ich zastosowanie na różnych platformach i na podstawie tych danych stworzyliśmy listę najlepszych programów antywirusowych.

1. Microsoft Defender

Obsługiwane systemy operacyjne: Windows 11, Windows 10, Windows 8.1 i Windows 7. 

Micro-Defender.jpg

Microsoft Defender to wbudowane rozwiązanie antywirusowe, które zapewnia bezpieczeństwo w chmurze. Jest wygodnym wyborem dla użytkowników systemu Windows, zapewniając ochronę urządzenia i ochronę online przed programami szpiegującymi, oprogramowaniem reklamowym, ransomware i innymi złośliwymi programami. Niezależne testy potwierdziły, że Microsoft Defender zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym w 100%. Antywirus oferuje skanowanie, zarządzanie aplikacjami, przeglądarkami i ochronę kont użytkowników. Laboratorium AV-Test przeprowadziło niezależne testy w styczniu i lutym 2022 roku, oceniając ochronę Microsoft Defender na poziomie 100%. Obejmuje to zarówno powszechne złośliwe oprogramowanie, jak i zagrożenia zero-day, w tym zagrożenia online i zagrożenia za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jednocześnie AV-Comparatives przetestowało Windows Defender w marcu 2022 roku i doszło do wniosku, że poziom wykrywalności i ochrony przed złośliwym oprogramowaniem wynosi około 99%, przy pięciu fałszywych alarmach.

Podstawowe funkcje: 

 • Skanowanie zagrożeń 

 • Ochrona konta 

 • Zapora ogniowa i ochrona sieci 

 • Zarządzanie aplikacjami i przeglądarką Kontrola rodzicielska i monitorowanie urządzeń 

 • Twojej rodziny Blokowanie adresów URL w celu zwiększenia bezpieczeństwa

W czym tkwi unikalność antywirusa Microsoft Defender? W porównaniu do poprzednich wersji przed Windows 10, Microsoft Defender oferuje pełną ochronę. Zapewnia głębokie skanowanie, przewyższające wiele zewnętrznych antywirusów, oraz minimalne wymagania systemowe dotyczące sprzętu. Kolejnym atutem jest brak reklam i natrętnych usług. Przy zakupie planu ochrony Office 365 oferowane są dwie opcje taryfowe: pierwsza roczna opcja kosztuje 105 złotych, a koszt drugiej rocznej opcji wynosi 264 złote.

2. Norton 360

Antywirus instaluje się na systemach operacyjnych Windows, Mac, Android i iOS. Norton 360 zapewnia potężną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i wirusami. Funkcjonalność programu umożliwia zapewnienie kompleksowego zabezpieczenia urządzenia i ochronę prywatności danych. Uniwersalność oznacza, że antywirus będzie działać na wszystkich systemach operacyjnych. Produkt ten jest najbardziej wszechstronnym rozwiązaniem antywirusowym.

Norton-360-Deluxe-2022-Antivirus-software.png

O wiarygodności Norton 360 świadczą wyniki ostatnich niezależnych testów AV. Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, antywirus otrzymał maksymalne 6 punktów za poziom ochrony, wydajność i łatwość użytkowania. Innymi słowy, pakiet bezpieczeństwa Norton wykrywał 100% złośliwego oprogramowania zerowego dnia, nie wykrywał fałszywych alarmów i miał mniejszy wpływ na prędkość komputera niż wiele innych programów antywirusowych.

Kluczowe funkcje antywirusa Norton 360: 

 • Zapobieganie atakom: System IPS sprawdza całą zawartość pochodzącą z internetu, blokując potencjalne zagrożenia jeszcze przed zainfekowaniem komputera PC lub Mac.

 • Blokowanie podejrzanych aplikacji: Za pomocą sztucznej inteligencji (SI) programy są klasyfikowane na podstawie zachowań i automatycznie blokowane. 

 • Bezpieczny VPN i menedżer haseł: Zapewnia bezpieczne połączenie wirtualnej sieci prywatnej i wygodny menedżer haseł.

 • Funkcje kontroli rodzicielskiej: Pozwalają rodzicom kontrolować i ograniczać dostęp dzieci do określonej zawartości i funkcji urządzenia. Inteligentny firewall: Zapewnia ochronę sieci i blokuje podejrzane aktywności. 

 • Ochrona SafeCam: Blokuje nieuprawniony dostęp do kamery komputera, zapewniając prywatność. 

 • Przestrzeń w chmurze i tworzenie kopii zapasowych komputera: Umożliwia przechowywanie danych w chmurze i tworzenie kopii zapasowych komputera. 

 • Monitorowanie Dark Web: Norton 360 stale monitoruje Dark Web w celu zapobiegania wyciekom Twoich danych osobowych. W przypadku wykrycia kradzieży informacji otrzymasz natychmiastowe powiadomienie.

Unikalność antywirusa Norton 360 polega na jego specjalnej metodyce skanowania, która obejmuje analizę heurystyczną i uczenie maszynowe. Dzięki temu podejściu Norton zawsze wykrywa różne rodzaje wirusów, w tym nowoczesne i zmodyfikowane.

3. ESET Internet Security 

Zapewnia wszechstronną ochronę dla urządzeń z systemami operacyjnymi Windows, Mac, Linux i Android. 

og-internet-security.png

ESET jest jednym z najbardziej niezawodnych produktów antywirusowych na rynku. Użytkownicy docenią jego obszerny funkcjonalności bezpieczeństwa, wysoką wydajność w niezależnych testach oraz doskonałą aplikację dla urządzeń z systemem Android. ESET solidnie chroni twoje urządzenia przed złośliwym oprogramowaniem, atakami phishingowymi, programami szantażującymi i innymi zagrożeniami online. ESET posiada również przydatne funkcje, umożliwiające odzyskanie utraconego lub skradzionego urządzenia, a także śledzenie połączeń z twoją siecią Wi-Fi. Wyniki testów przeprowadzonych przez Instytut Testowania Antywirusowego potwierdzają doskonałe wyniki ESET na urządzeniach mobilnych. Świadczy to o tym, że ESET doskonale radzi sobie z ochroną urządzeń przenośnych. Na systemie operacyjnym Windows, antywirus otrzymał najwyższą ocenę w kategorii "Ochrona", a także wysokie oceny za wygodę użytkowania i wydajność.

Główne cechy ESET Internet Security:

 • Wieloplatformowe bezpieczeństwo zapewniające ochronę wszystkich urządzeń, niezależnie od systemu operacyjnego. 

 • Ochrona przed programami szantażującymi, zapobiegająca zagrożeniom związanym z szyfrowaniem danych i wymuszeniami. 

 • Gwarantowane bezpieczeństwo danych poufnych i płatności online. 

 • Zapora sieciowa i ochrona sieci zapewniająca bezpieczeństwo Twojej sieci i blokowanie ataków z zewnątrz. 

 • Kontrola rodzicielska, umożliwiająca rodzicom kontrolowanie i ograniczanie dostępu do określonych witryn internetowych i treści. 

 • Ochrona przed phishingiem i spamem, chroniąca przed złośliwymi wiadomościami e-mail i phishingowymi stronami internetowymi. 

 • Skaner WMI do wykrywania i usuwania złośliwego oprogramowania w usługach systemowych Windows. 

 • Ochrona przed exploitami, zapobiegająca wykorzystywaniu podatności programów w celu włamania się do systemu. 

 • Tryb gry, który pozwala cieszyć się grami bez przeszkadzania ze strony antywirusa.

W czym unikalność ma Antywirus ESET Internet Security? 

Jedną z głównych cech ESET Internet Security jest pełna ochrona dla urządzeń opartych na systemie Android, co czyni go unikalnym wśród wielu innych rozwiązań antywirusowych. Skaner bezpieczeństwa sieci domowej UEFI zapewnia ochronę przed różnymi zagrożeniami na głębokim poziomie. Unikalna metodologia oparta na technologii Intel, wykorzystująca uczenie maszynowe, wykrywa najbardziej wyrafinowane i skomplikowane zagrożenia. Oprogramowanie antywirusowe zawiera również funkcje ochrony przed kradzieżą laptopów i innych urządzeń. W sklepie internetowym "Softlist" możesz zakupić Antywirus ESET Internet Security w postaci elektronicznego klucza na rok i dla dwóch urządzeń w cenie 170.97 zł.

4. BitDefender Internet Security

Antywirus BitDefender Internet Security oferuje kompleksowe rozwiązania bezpieczeństwa i może być zainstalowany na systemach operacyjnych Windows. Zapewnia ochronę przed wszystkimi zagrożeniami online i automatycznie instaluje niezbędne aktualizacje systemowe. W trakcie testów antywirus wykazał niezrównane wyniki na poziomie 100% we wszystkich parametrach. BitDefender wyróżnia się spośród innych rozwiązań nie tylko zaawansowanymi funkcjami wykrywania wirusów, ale także rozszerzonymi funkcjami bezpieczeństwa.

sc21640030928.png

Kluczowe funkcje: 

 • Wielopoziomowa ochrona danych w czasie rzeczywistym przed wirusami internetowymi, robakami, trojanami, programami szantażującymi i eksploitami.

 • Zapobieganie zagrożeniom sieciowym przed ich aktywacją. 

 • Natychmiastowa reakcja na podejrzane działania w aplikacjach. 

 • Moduł Advanced Threat Defense niezawodnie chroni dokumenty, obrazy, filmy i muzykę przed atakami programów szantażujących. 

 • Skanowanie i sprawdzanie komputera pod kątem przestarzałego i podatnego oprogramowania. 

 • Funkcje antyphishingowe i antyspamowe. 

 • BitDefender VPN szyfruje cały ruch internetowy. 

 • Anti-tracker chroni Twoje dane osobowe. 

 • Kontrola rodzicielska. 

 • Zapora sieciowa do ochrony sieci. 

 • Ochrona w mediach społecznościowych. 

 • Niszczarka plików do bezpiecznego usuwania plików. 

 • Ochrona kamery internetowej.

W czym tkwi unikalność antywirusa BitDefender Internet Security? Funkcja Advanced Threat Defense w czasie rzeczywistym zapewnia niezawodną ochronę przed wirusami oraz rozszerzoną ochronę przed programami szantażującymi. Antywirus nie ogranicza się tylko do tradycyjnych metod wykrywania złośliwego oprogramowania za pomocą sygnatur wirusów. Cały czas monitoruje zachowanie aplikacji i blokuje je w przypadku wykrycia nietypowej aktywności.

5. eScan Internet Security Suite with Cloud Security

Antywirus eScan Internet Security zapewnia pełną ochronę Twoich urządzeń z systemami operacyjnymi Windows 11, 10, 8.1, 8 i 7. Rozwiązanie antywirusowe to kompleksowa sieć wykrywania zagrożeń, ochrona przed wirusami i narzędzia zabezpieczające sieć domową użytkowników. Wszystkie te funkcje mają pozytywny wpływ na wydajność Twojego komputera.

internet-security-suite-v14.png

Ochrona w czasie rzeczywistym na wielu poziomach sprawdza Twój komputer pod kątem złośliwych aplikacji.

eScan Internet Security Suite otrzymał wysokie oceny w teście AV-test. Testy przeprowadzono na platformie Windows 11, a oceniane były wyniki ochrony (5,5 punktu), wydajności pod względem opóźnień i wolnego uruchamiania aplikacji (5,5 punktu) oraz łatwości użycia (maksymalnie 6 punktów).

Kluczowe cechy: 

 • Dwuskładnikowe uwierzytelnianie. 

 • Inteligentna kontrola rodzicielska. 

 • Ochrona w czasie rzeczywistym. 

 • Potężna ochrona przed programami szantażującymi. 

 • Sprawdzanie aktualizacji systemu Windows. 

 • Szybkie skanowanie na żądanie z użyciem heurystyki. 

 • Zaawansowane funkcje przeciwdziałania phishingowi. 

 • Zapora sieciowa. 

 • Zdalne wsparcie eScan.

W czym tkwi unikalność programu eScan Internet Security Suite with Cloud Security? Unikalną cechą antywirusa jest zastosowanie unikalnej chmury bezpieczeństwa MicroWorld Winsock Layer. Pozwala to na wykrywanie zagrożeń zaraz po ich pojawieniu się. Mechanizm dynamicznej analizy zachowań w trybie antycypacyjnym zapewnia ochronę nawet w trybie offline. Konfigurowalna przeglądarka zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i niezawodny poziom ochrony podczas zakupów i płatności online. Program oferuje również potężną ochronę hasłową, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich Twoich haseł.

Plan taryfowy eScan Internet Security Suite with Cloud Security zawiera kilka funkcji, których nie ma w eScan AntiVirus z systemem Cloud Security. Należą do nich ochrona sieci, przeciwdziałanie phishingowi, bezpowrotne usuwanie danych, ochrona danych osobowych, ochrona urządzeń przenośnych i kontrola rodzicielska.

6. F-Secure Safe

Kolejnym rozwiązaniem antywirusowym jest F-Secure Safe. Aplikacja korzysta z chmurowego systemu ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. F-Secure Safe działa na wszystkich czterech platformach: Windows, Mac, Android i iOS, podobnie jak wiele innych nowoczesnych pakietów.

s-l1600.png

Niezależne testy pokazują niemalże 100% skuteczności ochrony, chociaż wydajność jest oceniana na 5,5 punktu. W pozostałych aspektach program otrzymuje maksymalne oceny.

Antywirus nie wyróżnia się specjalnymi funkcjami, ale zawiera standardowy zestaw możliwości. Jeśli dla Ciebie najważniejsze jest bezpieczeństwo, a nie nadmiar funkcji, warto rozważyć tę opcję.

Oprócz ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, antywirus zawiera także VPN i menedżer haseł.

Interfejs użytkownika na pulpicie zapewnia zestaw przydatnych narzędzi, do których łatwo uzyskać dostęp. Obejmują one dostęp do kwarantanny, listy zablokowanych witryn internetowych oraz możliwość wyłączenia antywirusa. Niektóre z tych działań wymagają uprawnień administratora, aby inni użytkownicy nie mogli przypadkowo usunąć zainstalowanych systemów zabezpieczeń.

F-Secure Safe umożliwia dostęp do funkcji "Moje konto F-Secure", która oferuje zarządzanie wszystkimi urządzeniami w Twoim koncie za pomocą sekcji "Znajdź" i "Zasady dla rodziny". Pozwala to na blokowanie określonej zawartości lub zarządzanie urządzeniami dzieci.

W sekcji "Znajdź" w Moim F-Secure dostępne są cztery narzędzia, ale są one dostępne tylko dla urządzeń mobilnych. Pierwsze narzędzie to lokalizator, który pokazuje lokalizację urządzenia mobilnego. Jeśli urządzenie nie może być wykryte z powodu słabego połączenia, może wyświetlić ostatnią znaną lokalizację.

Następne dwa narzędzia to "budzik" i "blokada". Budzik wyda głośny dźwięk na maksymalnej głośności, nawet jeśli dźwięk jest technicznie wyłączony. Jest również narzędzie do usuwania wszystkich danych z urządzenia mobilnego, które jest domyślnie włączone.

W sekcji "Zasady dla rodziny" w Moim F-Secure dostępne są dwa oddzielne narzędzia: ograniczenie czasu i filtr treści. Możesz ustawić ograniczenie "czasu snu", aby aplikacje działały tylko w określonych godzinach. Możesz ustawić ograniczenia czasu co 15 minut i podać różne czasy dla dni roboczych i weekendów. Możesz również użyć ograniczenia czasu, aby zabronić korzystania z urządzenia po określonej godzinie.

7. SentinelOne 

SentinelOne to innowacyjne rozwiązanie antywirusowe, które oferuje kompleksowe podejście do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. 

sentinelone3371.logowik.png

Jest znany z zaawansowanych funkcji i możliwości, które pomagają w czasie rzeczywistym zapobiegać i wykrywać zagrożenia. Jednak jak każdy produkt, SentinelOne ma swoje zalety i wady.

Zalety SentinelOne: 

 1. Całkowita ochrona: SentinelOne posiada szeroki zakres funkcji, w tym ochronę przed wirusami, programami typu ransomware, trojanami i innymi zagrożeniami. Zapewnia kompleksową ochronę na wszystkich poziomach systemu, włącznie z punktami końcowymi, serwerami i środowiskami chmurowymi.

 2. Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe: Dzięki zaawansowanym technologiom sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, SentinelOne jest w stanie automatycznie wykrywać i analizować nowe zagrożenia oraz podejmować odpowiednie działania bez konieczności ręcznej interwencji.

 3. Wykrywanie i reagowanie w czasie rzeczywistym: SentinelOne zapewnia natychmiastowe wykrywanie i reagowanie na potencjalne zagrożenia, co pozwala zapobiec ich rozprzestrzenianiu się i minimalizuje ryzyko dla systemu.

 4. Łatwość użytkowania: Interfejs użytkownika SentinelOne jest prosty i intuicyjny. Ułatwia to instalację, konfigurację i zarządzanie systemem nawet dla użytkowników bez umiejętności technicznych.

Wady SentinelOne: 

 1. Wysoka cena: SentinelOne jest produktem premium, a jego koszt może być wyższy w porównaniu do innych rozwiązań antywirusowych na rynku. Może to stanowić ograniczenie dla niektórych użytkowników lub organizacji z ograniczonym budżetem.

W bezpiecznym i chronionym świecie internetu wybór odpowiedniego oprogramowania antywirusowego odgrywa kluczową rolę. Dlatego polecamy zwrócić uwagę na TOP najlepszych antywirusów na rok 2023 dla systemów Windows i Mac, dostępnych w naszym sklepie internetowym. Ochrona Twojego systemu operacyjnego przed złośliwym oprogramowaniem, trojanami i innymi zagrożeniami to ważne zadanie, a wybór solidnego antywirusa jest pierwszym krokiem w zapewnieniu bezpieczeństwa Twoich danych i prywatnych informacji. Oferujemy szeroki wybór wysokiej jakości rozwiązań antywirusowych, w tym eScan Internet Security Suite with Cloud Security, F-Secure Safe, SentinelOne i inne liderów rynku. Te programy antywirusowe posiadają zaawansowane technologie ochrony, unikalne funkcje i niezawodne mechanizmy wykrywania zagrożeń w czasie rzeczywistym.

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą i wybierz najlepszy antywirus dla swojego systemu operacyjnego. Gwarantujemy, że oferowane produkty są niezawodne i skuteczne, zapewniając bezpieczeństwo i spokój w dziedzinie aktywności online. Pamiętaj, że właściwy wybór oprogramowania antywirusowego to inwestycja w Twoje bezpieczeństwo, dlatego podejmuj świadome decyzje i zapewnij sobie i swojemu systemowi solidną ochronę.