Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

0

Pracujemy w godzinach 8:30 do 16:30
od poniedziałku do piątku

1Password: przegląd menedżera haseł

1Password: przegląd menedżera haseł

1password_pl.jpg

Jak już wiesz, zgodnie z kluczową zasadą bezpieczeństwa zabrania się wielokrotnego używania tego samego hasła. W przeciwnym razie istnieje ryzyko naruszenia prywatności użytkownika. Hasło musi koniecznie być nie tylko niepowtarzalne, ale także długie, silne, z obecnością różnych znaków i wielkości liter. W rezultacie dla każdego konta otrzymasz całą listę haseł. Jeśli takich haseł są setki, trudno jest je zawsze zachować w głowie.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieją niezawodne menedżery haseł, które pomogą uniknąć nieporozumień. Jednym z takich programów jest 1Password. Ten menedżer haseł jest popularny w 2022 roku. Dzięki niemu możesz bezpiecznie przechowywać swoje hasła, bez wątpienia co do niezawodności. Przygotowaliśmy przegląd jednego z najpopularniejszych menedżerów haseł. 1Password to oprogramowanie dla rodziny i firmy, które pozwoli tworzyć, przechowywać i zarządzać hasłami przy podwyższonym poziomie bezpieczeństwa.

Wielofunkcyjne rozwiązanie dla całej rodziny

1Password ma prosty interfejs, który jest zrozumiały nawet dla początkującego. Dzięki modułowi Watchtower odczytywany jest dark web, sprawdzany jest menedżer haseł pod kątem poziomu bezpieczeństwa, tworzone są silne hasła. Za pośrednictwem modułu 2FA następuje synchronizacja z programami haseł jednorazowych, z kluczami bezpieczeństwa YubiKey, Fido, z odciskami palców, skanerem twarzy i siatkówką. Aktywacja opcji podróżnika pozwoli ci ukryć tajne hasła przed irytującymi celnikami lub celnikami. Opcjonalnie można skonfigurować synchronizację komputera ze smartfonami z systemem Android lub iOS za pośrednictwem lokalnej sieci bezprzewodowej. Deweloper oferuje niezawodny plan taryfowy "Rodzinny". Przewiduje dodanie 5 użytkowników, a innych uczestników można zaprosić za niewielką dodatkową opłatą. Jeśli spróbujesz zhakować swoje konta, otrzymasz powiadomienie, po którym możesz zresetować hasło. Program pozwala na bezpieczne przechowywanie dokumentów osobistych (paszport, ubezpieczenie).

1Password ochroni pracowników firmy

Pakiet taryfowy 1Password Business zapewnia kontrolę i ochronę poufnych informacji firmowych. Dane są zabezpieczone szyfrowaniem - bezpieczeństwo jest zachowane zarówno podczas przesyłania, jak i przechowywania informacji. Program chroni konta przed włamaniami dzięki uwierzytelnionemu szyfrowaniu. 1Password Business jest zgodny ze standardami SOC2. Kompatybilność z wtyczkami Okta, Azure AD, OneLogin, Slack uprości wdrażanie i wdrażanie SCIM, pracownicy przedsiębiorstw będą mogli korzystać ze znanych programów. Dostęp do 1Password można ustawić dla jednego użytkownika, grupy lub wszystkich pracowników. Konfigurowalne szczegółowe raporty pozwalają zidentyfikować potencjalne zagrożenia, zanim wystąpią problemy. Program zapewni pracownikom niechronione centra dostępu do ważnych informacji.

Zalety i wady menedżera haseł 1Password

Zalety

Łatwy w instalacji i w użyciu

1Password to najlepsze oprogramowanie do przechowywania haseł z prostym interfejsem użytkownika. Proces instalacji trwa kilka minut, nawet początkujący sobie z tym poradzi. Wieloplatformowy
Aplikacja działa na różnych urządzeniach z systemem Windows, Mac, Android, Linux, iOS.

Bezpieczne szyfrowanie AES

Program wykorzystuje bezpieczną technikę szyfrowania z 256-bitowym kluczem symetrycznym AES. Taki system ochrony jest stosowany w organizacjach rządowych i bankach.

Wielostopniowa ochrona

Wszystkie dane są bezpiecznie chronione, co stanowi problem dla hakerów. Logowanie jest szybkie, a generowanie i zapisywanie haseł jest łatwe.

Łatwe zarządzanie hasłami

Program nie tylko zapamiętuje hasła, ale także zapewnia bezpieczną platformę do przechowywania danych na kartach bankowych.

Formularze są wypełniane automatycznie

Oznacza to, że nie trzeba ręcznie wpisywać danych autoryzacyjnych podczas logowania na konto.

1 GB pamięci

Dla wygody zapisywania danych przewidziano 1 GB pamięci.

Różnorodność funkcji

Funkcjonalność programu jest imponująca. Niektóre z gadżetów obejmują tryb podróży, automatyczną blokadę, e-portfel, kontrolę Dark Web, opcję Watchtower itp.

Wady

Interfejs użytkownika z przestarzałym wyświetlaczem visual

Zewnętrznie interfejs wymaga poprawy, nie wygląda zbyt nowocześnie. Nie wpływa to na funkcjonalność, ale niektórzy użytkownicy wolą piękny obraz, a nie tylko wygodną funkcjonalność.

Nie ma możliwości przekazywania informacji osobom niebędącym użytkownikami

Program upraszcza wymianę danych, ale tylko między użytkownikami. Nie będziesz mógł udostępniać informacji innym osobom, które nie korzystają z 1Password.

Ograniczenia importu

Informacje można importować do programu tylko jako pliki CSV.

Trudności w autouzupełnianiu

Autouzupełnianie w 1Password działa dobrze, ale wymaga dodatkowych kroków w porównaniu z podobnymi menedżerami haseł. Rozszerzenie przeglądarki pomoże w tym przypadku, ale dla niektórych jest to niedogodność.

Jak widać, istnieje wiele innych korzyści, które sprawiają, że 1Password jest wydajny, użyteczny i niezawodny.